Preskočiť na obsah

IOTA contest -our youngsters ops.

logo_om7m_contactÚčasť v IOTA Conteste 2016 (30.-31.8.)bola v tomto prípade náhrada za neuskutočnený contestový tábor pôvodne plánovaného CQ-MIR Contestu.

Oproti prvej akcii (OK-OM DX SSB Contest) sme zraz účastníkov stanovili na sobotu dopoludnia, keďže záujem neprejavili noví adepti, ale už z minulého preteku ostrieľaní kontestmani: Braňo OM1BD, Martin OM6AFY, Dominik OM6ADN, Adam OM4AKA a Marek OM4ASB. Organizátor IOTA Contestu nám urobil čiaru cez rozpočet, keď nedávno zrušil kategóriu M/S mainland a ponechal len M/S IOTA. Aj napriek tomu sme sa rozhodli zúčastniť v tejto kategórii a poslať log len pre kontrolu. Vzhľadom na dobrú účasť staníc a pekné pajlapy to bolo dobré rozhodnutie.

Tak ako predošlý pretek sme mali jedno Run a jedno Mult pracovisko. Na Run aj Mult sa postupne striedali všetci mladíci. Dominovala prevádzka SSB. Spojeniam CW sa venoval hlavne Braňo 1BD na Mult pracovisku. CW na Run bol potrebný dohľad lektormi, ktorými boli znova Peter OM3PA a Miro OM5RW. Prevádzka CW pokrivkávala a okrem Braňa a lektorov sa jej nikto nevenoval. To je oblasť, na ktorej je potrebné popracovať. Oproti tomu SSB mód už majú chalani zvládnutý na vysokej kontestovej úrovni.

V sobotu večer bola účasť v preteku spestrená grilovačkou za účasti členov OM3KAP (OM3FW, OM3PC+YL+syn, OM4XA, OM5AA+syn, OM5RM, OM5ZW) a tiež sme využili prítomnosť mladej krvi na pomoc s premiestňovaním a spájaním sekcií nového stožiara pre naše kontestové QTH. V nedeľu dopoludnia nám kvôli iným povinnostiam najskôr zdrhli Adam s Marekom a tesne pred obedom aj Braňo, keďže mal odvoz do BA. Pretek až do konca potom odtiahli Martin s Dominikom.

Condx počas preteku síce neboli príliš dobré, avšak vyvážila to účasť staníc hlavne z EU. Finálny výsledok 1526 QSO a 5,1 mil. bodov je dobrou vizitkou o zručnosti zúčastnených mladých kontesmanov. Na akcii participovali SZR a jednotlivci tak ako minule, za čo im patrí naša vďaka.

Miro OM5RW